środa, 11 maja 2011

Uzdrawianie poprzez przypominanie.

Na pierwszy rzut oka wygląda to na dosyć łatwe, no nie?;-) W zasadzie potrzebujesz zrobić tylko dwie rzeczy, aby doprowadzić swoje ciało do zdrowia. Po pierwsze musisz stać się świadomy swoich wewnętrznych, nierozwiązanych dotychczas konfliktów. Po drugie musisz te konflikty wydobyć na światło dzienne, skutecznie rozwiązać lub usunąć. 
Dlaczego zatem, jeżeli jest to takie proste, większość ludzi nie uświadamia sobie emocjonalnych konfliktów, które zaprogramowały ich chorobę? 
Otóż, z definicji, gdy pojawia się potężny konflikt wewnętrzny, stres, trauma, z którymi świadomy umysł nie jest sobie w stanie poradzić, wtedy jest on przerzucany niemal równocześnie do mózgu (konkretnego obszaru zawiadującego danym organem wewnętrznym) i do ciała w postaci choroby. Czyli konflikt, poprzez działanie naszego automatycznego mózgu, zostaje wyrzucony z naszej świadomości. To powoduje, że tracimy dostęp do informacji. Zjawisko takie nazywa się mini-maxi schizofrenią. W naszym świadomym umyśle pojawia się "martwy punkt" i to powoduje, że nie widzimy naszych własnych konfliktów, które leżą u podłoża choroby. To jest krytyczne prawo biologiczne służące naszemu przetrwaniu. Konflikt zostaje zepchnięty do poziomu ciała i małego fragmentu mózgu, po to, aby reszta organizmu mogła sprawnie funkcjonować i przetrwać. Dzięki takiemu działaniu, mózg odzyskuje pozostałą swoją powierzchnię, aby z chwili na chwilę móc wykonywać swoje podstawowe funkcje. Aby wyzdrowieć potrzebujesz "odzyskać wzrok", czyli dotrzeć do informacji ukrytych pod "martwym punktem".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz