sobota, 28 maja 2011

Czy podświadome przekonania sabotują Twoje zdrowie?

Nasze zdrowie jest fundamentem naszego życia. Jak powiedział Deepak Chopra: "żeby zmienić "wydruk" ciała musimy zmienić software umysłu". Nasze umysły i ciała są powiązane dialogiem, który może tworzyć zdrowie lub choroby. Zachodnia nauka ostatecznie zaczęła brać pod uwagę ten związek między naszymi przekonaniami i stanem zdrowia i zaczyna badać jego konsekwencje dla opieki zdrowotnej. Inne kultury, w tym chińska, polinezyjska, rdzennie amerykańska wykorzystuje to połączenie ciała i umysłu od wieków..
Nasze przekonania mają wpływ na zaburzenia odżywiania, choroby serca, zapalenie stawów, nowotwory, jak również inne choroby autoimmunologiczne. Odchudzanie stało się wielomiliardowym przemysłem. Niestety, wiele z tego co jest oferowane jest nieskuteczne, a czasem nawet szkodliwe. Jednym z najważniejszych elementów, pomijanym w planach diety i ćwiczeń fizycznych, jest wpływ naszych podświadomych przekonań. Problemy z poczuciem własnej wartości, miłością własną i seksualnością mogą mieć potężny wpływ na przyrost masy ciała, jak również na naszą zdolność do podjęcia wysiłku, aby ją zgubić i następnie utrzymać na pożądanym poziomie! Aby zmienić kształt swojego ciała konieczne jest przede wszystkim przekształcenie swoich myśli..
Cały szereg badań naukowych potwierdza ustalenia, że istnieją osobowości "odporne na choroby", jak również "samo uzdrawiające się ". Ludzie ci cieszą się lepszym zdrowiem niż pozostała część populacji dzięki takim cechom, jak entuzjazm, czujność, szybkość reakcji, ciekawość, poczucie bezpieczeństwa, poczucie własnej wartości i zadowolenie z życia. Dodatkowe cechy i zalety zdrowych ludzi to zdolność wyrażania gniewu, radzenie sobie z lękami, zarządzanie stratami, wybaczanie sobie i innym oraz patrzenie na świat poprzez pryzmat nadziei. Zdrowy organizm jest obsługiwany przez zdrowe podświadome przekonania.
Chociaż poniższe zdania stanowią tylko małą próbkę przekonań, które mogą mieć wpływ na twoje zdrowie, zastanów się, czy kierując się nimi, wspierałbyś swoje zdrowie czy je sabotował:-)
     * Moje ciało leczy się naturalnie i szybko.
     * Akceptuję, że zdrowie jest naturalną częścią mojego życia.
     * Jestem dobrym człowiekiem i zasługuje na zdrowe ciało.
     * Kocham i akceptuję moje ciało takie, jakie jest wraz z naturalnymi zmianami, jakie w nim zachodzą.
     * Ufam mojemu ciału, że potrafi osiągnąć i utrzymać idealną wagę.
     * Traktuję moje ciało po królewsku.
     * Czuję się bezpieczny i pewny siebie, a moje ciało jest szczupłe i w dobrej kondycji.
Musimy pamiętać jednak, że samo powtarzanie podobnych afirmacji niczego nie zmieni, jeśli na głębokim, podświadomym poziomie będziemy korzystać wciąż ze starego oprogramowania. Nasze świadome myśli, słowa i działania muszą być spójne z podświadomymi. Aby osiągnąć pożądaną zmianę, musimy wykonać pracę i zmienić stare nieużyteczne wzorce na nowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz