czwartek, 9 kwietnia 2015

Triada nr 8

Dziecko komunikuje się z Matką.
Matka komunikuje się z Ojcem.
Ojciec nie komunikuje się z Dzieckiem.

Matka jest pośrednikiem w kontaktach z Ojcem, mediatorem, jej obraz jest wyidealizowany.Jeśli dziecko jest chłopcem, może pojawić się uczucie nienawiści do ojca, jako ulubionego partnera matki. Brak archetypu ojca. Mogą się pojawić problemy z realizacją siebie, jako mężczyzna oraz problemy z potencją.

Jeśli dziecko jest dziewczynką, dostęp do mężczyzn jest zabroniony, chyba, że poprzez matkę. Energia seksualna jest bardzo silna, zwłaszcza w okresie dojrzewania, ale dostęp do jej realizacji jest nieświadomie zakazany. Program gwałtów i innych wymuszonych kontaktów seksualnych (jedyny sposób, aby zabroniony w podświadomości czyn, stał się możliwy).


2 komentarze:

  1. A jak popracować nad taką triadą? Jak przepracować emocje nagromadzone poprzez taki schemat funkcjonowania rodziny? Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko polega na uświadomieniu sobie najgłębszych wewnętrznych odczuć, których się wtedy doznawało. Czasem to wystarcza. A czasami trzeba przejść przez jakąś formę oczyszczenia: radykalne wybaczanie, ustawienia hellingerowskie itp.

    OdpowiedzUsuń