Szyna najczęściej działa bez udziału naszego świadomego mózgu. Zapisuje się bezpośrednio w podświadomości, tej części naszego mózgu, która odpowiada za wszystkie nawykowe działania.
Gdy pojawia się zdarzenie konfliktowe nasz mózg jest w stanie wyjątkowej czujności. Zapamiętuje nie tylko samo zdarzenie, ale również wszystkie okoliczności, które mu towarzyszyły: datę, miejsce, zapachy, dźwięki, słowa, osoby, myśli, kolory, dosłownie wszystko.
I kiedy znów widzimy/słyszymy/czujemy jedną z tych okoliczności program włącza się automatycznie. Każdy z elementów obecnych podczas konfliktu może w przyszłości aktywować program "choroby", pomimo nie pojawienia się kolejnego konfliktu. Wtedy ponownie przeżywamy fazę zdrowienia: swędzenie skóry po konflikcie rozłąki, katar i objawy przeziębienia po pojawieniu się szyny związanej z
konfliktem „coś mi tu śmierdzi”, problemy z oddychaniem przy szynie typu „strach o rewir”, itp. Migreny, ataki epileptyczne, hemoroidy, zapalenia
pęcherza, nawroty raka, wysypki, to wszystko efekt działania szyny.
Biologiczną funkcją szyny jest uniknięcie niebezpieczeństwa doświadczenia biologicznego konfliktu po raz kolejny. To znak ostrzegawczy mówiący: uwaga niebezpieczeństwo konfliktu! To taki rodzaj przypomnienia, który może pomóc nam uświadomić sobie co dokładnie kiedyś nam się zdarzyło i wydobyć całe zdarzenie z podświadomości na powierzchnię. A, jak wiadomo, to co sobie uświadamiamy, przestaje być naszym przeznaczeniem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz