środa, 12 grudnia 2012

Co Ci da wiedza o o przodkach?

Jak już wiesz część konfliktów, które leżą u podłoża choroby bądź zachowania, które Ci dokucza, kryje się w historii życia Twoich przodków. To, co według biologi okazało się skuteczne, czyli utrzymujące organizm przy życiu, będzie powielane przez pokolenia. Będzie przenoszone w pamięci biologicznej z przodków na potomków dopóki nie zostanie przerwane, jako już nieużyteczne lub zastąpione skuteczniejszym rozwiązaniem.  
Świetnym narzędziem do odkrycia tych mechanizmów jest stworzenie swojego drzewa genealogicznego. Polecam Ci, zrób to, nawet jeśli wymaga sporego wysiłku. Zapisz wszystkie imiona, nazwiska, daty urodzenia, ślubów i śmierci przodków do czwartego pokolenia wstecz. Dowiedz się, jakie zawody uprawiali, czy były dzieci martwe, poronione, usunięte, pozamałżeńskie, czy zdarzyły się jakieś tragiczne historie, niezwykłe wydarzenia, sprawdź w jaki sposób umarli, czy były sekrety rodzinne, tematy tabu, gwałty, emigracje, ucieczki, anatemy, itp. Badaj jakie były relacje między małżonkami, rodzeństwem i innymi członkami rodziny. Czy ktoś był izolowany, uważany za rodzinnego "głupka" lub "guru"? Szczególną uwagę poświęć przodkom, którzy nosili takie samo imię, jak Ty, urodzili się w podobnej dacie, wykonywali zawód analogiczny do Twojego lub do których jesteś uderzająco podobny fizycznie. Jest prawdopodobne, że właśnie tam kryje się Twoje "lekarstwo". Jeśli odkryjesz program, który Ci przekazali na poziomie nieświadomym, przestanie on być "przeznaczeniem", zostanie uświadomiony, a to jest droga ku wyzdrowieniu.
Zwróć uwagę na to, że sam fakt, że coś tragicznego wydarzyło się w historii rodziny, nie oznacza jeszcze choroby lub dysfunkcyjnego zachowania u któregoś z potomków. Jednak może się zdarzyć, że potomek rodzi się z pewnym programem, jest podatny na konflikt określonego rodzaju o charakterystycznym zabarwieniu emocjonalnym. Gdy zajdą sprzyjające okoliczności, to program może się uaktywnić, zwracając nam uwagę, że nadszedł czas na rozwiązanie czegoś, co nie zostało rozwiązane wcześniej.
Twórz swoje drzewo genealogiczne. Aktualizuj i dodawaj. Buduj bazę danych osób, wydarzeń i różnych sytuacji. Szczególną uwagę zwróć na te, związane z silnymi emocjami. Dowiedz się od tych, co jeszcze pamiętają z czym się zmagali Twoi przodkowie, jakie przeżywali stresy, konflikty, niespodziewane zdarzenia. Weź pod uwagę to, że jeśli Tobie uda się dotrzeć do tych programów i je oczyścić, będzie to miało uzdrawiające następstwa nie tylko dla Ciebie, ale również dla kolejnych pokoleń Twojej rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz