czwartek, 7 kwietnia 2011

Trzy etapy reakcji bilogicznej ludzkiego organizmu

1. W chwili szoku, wstrząsu, emocjonalnego konfliktu, jakiegoś wyjątkowego, nieprzewidywalnego i nieoczekiwanego wydarzenia, na które nasz organizm nie był przygotowany lub nie był do niego przyzwyczajony, natychmiast reaguje nieświadomy układ biologiczny (mózg automatyczny) i poszukuje najlepszego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że celem podstawowym, zgodnie z najważniejszym prawem biologicznym dla naszego mózgu jest utrzymanie organizmu przy życiu. Na przykład: jest godzina 11.00 i odczuwam drobny konflikt z powodu niedoboru cukru we krwi; wątroba natychmiast uwalnia (bez mojej wiedzy i świadomości), glikogen do organizmu.
2. Powyżej pewnego progu zdarzenie (tutaj: niedobór cukru we krwi) dociera do świadomości.
3. Jeśli organizm, mózg i psychika nie znajdą żadnego świadomego i zamierzonego rozwiązania (typu: idę coś zjeść), zadanie to przejmie nasza nieświadomość, która dopilnuje właściwej reakcji na to zdarzenie (guz wątroby). Zależnie od odczucia mózg automatyczny wyda organizmowi odpowiednie rozkazy, a ten z kolei wykona polecenia płynące z psychiki. Kiedy problem zostanie rozwiązany, cały system znów zaczyna normalnie funkcjonować. Leczenie następuje równocześnie. Proces ten zawsze przebiega w ten sam sposób.
Coraz liczniejsi przedstawiciele lata nauki traktują poważnie tę podstawową jedność świata istot żywych, jedność, która do tej pory była dostrzegana i uznawana jedynie przez nurty parapsychologiczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz