poniedziałek, 23 lutego 2015

Triada nr 3

Matka czuje się odizolowana.
Tata ma sztamę z dzieckiem.
Często sytuacja, gdy dziecko zostaje po rozwodzie z ojcem i brakuje kontaktu z matką. 
Matka będzie świadomie lub podświadomie poniżana, oczerniana, nie będzie brana pod uwagę.

Jeśli dziecko jest płci żeńskiej, przełączy się w tryb "chłopczycy", żeby nie być "zbrudzoną" przez ojca i stać się dla niego partnerem. Wszystkie aspekty kobiecości są w konflikcie na poziomie biologicznym.
Mogą się pojawiać:
  • bolesne miesiączki,
  • zaburzenia cyklu,
  • PMS,
  • brak okresu lub bardzo niewielkie plamienia,
Wygląda to tak, jakby każdy przejaw kobiecości był zagrożeniem, dlatego córka na poziomie biologicznym tłumi te cechy. Może mieć na przykład bardzo mały biust (strach przed pokazaniem atrybutu kobiecości), nadmierne owłosienie, męską budowę ciała. Może pojawić się także hormonozależny rak piersi.
Negatywny obraz matki, reprezentantki kobiecości, może sprawić, że córka odczuwa brak pewności siebie w odniesieniu do swojego ciała, konflikt estetyczny, który odzwierciedli się w biologi krystalizacją w obrębie mostka (piersi schowane za mostkiem). Natomiast brak komunikacji matki z córką może stać się przyczynkiem do rozwoju anoreksji, problemami z definiowaniem własnej kobiecości, hemoroidami (niemożnością określenia własnej tożsamości).

Jeśli dziecko jest płci męskiej, będzie odrzucało kobiecość tak na zewnątrz, jak i przejawy tego aspektu w sobie. Syn będzie oczerniał i pomiatał kobietami, traktował je instrumentalnie mnożąc swoje podboje. Triada ta programuje pojawianie się chorób przenoszonych drogą płciową, aby "zbrukać" kobiety. Syn z ojcem podświadomie tworzą parę homoseksualną. Syn jest drugim samcem i nie ma prawa do zapładniania, dlatego jest to również program bezpłodności i przedwczesnego wytrysku.

9 komentarzy:

  1. Witam,genialny blog,przeczytałam od deski do deski za jednym podejściem.
    Mam pytanie dotyczące biustu-czy ten program w germańskiej,to jedyny możliwy z programów które mogą być przyczyną niewykształcenia się biustu u kobiety?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To jest tylko sugestia, gdzie prawdopodobnie należy szukać przyczyny, ale każdy "przypadek" rozpatrujemy indywidualnie. Najważniejsza jest osobista historia i związane z nią emocje.

      Usuń
  2. Jakie mogą być jeszcze powody niedorozwoju piersi?
    Bardzo dobry blog!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mogą być jakieś historie rodowe, pokazujące, że bycie kobietą jest związane z zagrożeniem życia lub cierpieniem. Czasem może też być program związany z oczekiwaniem przez rodziców narodzin chłopca.

      Usuń
  3. Bardzo interesujące podejście do dolegliwości fizycznych. Czy można prosić o przybliżenie tematu odnośnie obfitych krwawień miesiączkowych, które występują "od zawsze" czego konsekwencją jest przewlekła anemia. Lekarze rozkładają ręce mówiąc, że to po mamie odziedziczyłam:-(Pozdrawiam Lucy

    OdpowiedzUsuń
  4. Mój zanik miesiączki pojawił się po ok 1,5 roku związku. Szukam przyczyny. W prawdzie relacje z matka mam nie najlepsze ale u mnie przyczyną jest związek (tak mi się wydaje). W związku nie czuje się kobietą, czuje ze nie mogę sobie na to pozwolić bo muszę to wszystko trzymać w kupie, czuje ze nie mam oparcia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może tak się zdarzyć, jeśli w historii rodowej jest długa lista tzw. "męskich kobie", czyli takich, na których barkach było wszystko (praca, wychowanie dzieci, prowadzenie domu itp.). To częste w naszym społeczeństwie naznaczonym wieloma wojnami.

      Usuń
  5. Czy po przepracowaniu konfliktu, uwolnieniu emocji można odwrócić proces niedorozwoju piersi na poziomie fizycznym? Czy już za późno?

    OdpowiedzUsuń
  6. Twórcy metody twierdzą, że zmiana jest dostępna w każdej chwili.

    OdpowiedzUsuń