poniedziałek, 17 lutego 2014

W jaki sposób okoliczności porodu programują Twoje życie? - Poród normalny

Jak już kiedyś pisałam, tzw. okres Plac - Cel (9 przed poczęciem + poczęcie + czas trwania ciąży) ma dla naszego życia ogromne znaczenie. W wielu przypadkach właśnie wtedy dochodzi do zaprogramowania chorób, na które cierpisz, lub zachowań, jakie przejawiasz. Natomiast szczególnie warunki, w których się rodzimy mogą mieć wpływ na to, jakie mamy relacje ze sobą i z innymi, Dzieje się tak dlatego, ze mózg uwielbia symbole i pracę z analogiami. Możemy zatem przyjąć następujące powiązania:
ciąża <=> okres przygotowywania się do egzaminu
porodówka <=> atmosfera w klasie/szkole/pracy/relacje 
moment porodu <=>egzamin
W kolejnych postach napiszę o różnych okolicznościach porodu i ich wpływie na ciebie, twoje dzieci, ich sposób uczenia się i nawiązywania relacji.

Poród normalny:
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie może być nic wspanialszego niż normalny poród bez komplikacji. 
Z punktu widzenia rodziców i lekarzy z pewnością tak jest. Nie generuje on również szczególnych chorób czy fizycznych dysfunkcji. Zaskakująco jednak może spowodować pewne psychiczne trudności dla dziecka. Osoba urodzona w ten sposób może odczuwać deficyt uwagi, czuć, że nikt się nią nie zajmuje, jest trochę z boku, musi działać sama. Może jej się wydawać, że nie jest wystarczająco ciekawa czy oryginalna. Myśli, że inni uważają ją za osobę pospolitą i nudną. Dlatego ma tendencje do tworzenia sceny, robi coś "poza normą", aby przyciągnąć uwagę wsparcie i miłość, których tak potrzebuje. Chciałaby być ważna i zauważana.
W odniesieniu do nauki, zawsze pojawi się coś, co osoby urodzone normalnie będą wykonywały ponad normę doskonale. Mogą "połykać" w ogromnych ilościach książki, wspaniale opowiadać, będą miały wspaniałą pamięć lub ponad przeciętną kreatywność, będą geniuszami komputerowymi lub wspaniałymi konstruktorami. Łatwo i szybko się uczą. szybko przystępują też do zadań, wcześniej przygotowują się do egzaminów. Gorzej się uczą, pracują i funkcjonują w warunkach różnicy zdań, konfrontacji, presji. Mają wówczas tendencję do wycofywania się, by znaleźć dla siebie bardziej normalne warunki. Nie lubią zawirowań i komplikacji. Często wykazują dużą cierpliwość, zrozumienie i współczucie dla tych, którym życie nie szczędzi kłopotów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz