piątek, 18 grudnia 2015

Czy wszystko już zostało powiedziane?


Długa przerwa od mojego poprzedniego postu. Cóż, im mniej mnie w sieci, tym więcej w pracy z ludźmi w realu.
Poza tym, teraz, gdy na rynku i w internecie pojawiła się spora ilość publikacji związanych z Recall Healing, Totalną Biologią, Germańską Medycyną i pochodnych, nie widzę większego sensu w powielaniu informacji, które się w nich znajdują. Od nowego roku pomyślę nad nową formułą bloga. Może będą to opisy rzeczywistych "przypadków", a może jeszcze coś innego. Zostawiam to na czas około świąteczny do inkubacji:-).

Tymczasem, pragnę w kilku zdaniach podsumować to, co wydaje mi się podstawowe przy dochodzeniu do zdrowia z zastosowaniem wymienionych metod.
1. Gdy zachorujesz, zastanów się, co takiego wydarzyło się w Twoim życiu na krótko przed chorobą. Co zaszło? Jakie przeżywałeś emocje? Nie sugeruj się innymi, nie sugeruj się lekturą dostępnych źródeł! Ważne jest, czego TY doświadczałeś i jakie emocje przeżywałeś?
2. Następnie przypomnij sobie, czy podobne emocje pojawiały się już wcześniej w Twoim życiu? Kiedy? W jakich sytuacjach? W jakich okolicznościach? Bądź tak precyzyjny, jak to tylko możliwe. Sprawdź, czy jest jakaś regularność w tych zdarzeniach i przeżyciach.
3. Dowiedz się co przeżywali Twoi Rodzice, gdy Mama była z Tobą w ciąży? Jak im się układało? Co ich martwiło? Jak przebiegał poród?
4. Poszukaj, czy w historii Twojego rodu były osoby, które cierpiały na podobną chorobę? Jaka jest ich historia? Jakie były losy Twoich przodków? 
Podczas konsultacji wszystkie te wspomnienia mogą okazać się kluczowe dla przebiegu Twojego zdrowienia.

Pamiętaj też, że biologia wywodzi się z greckich słów bio (żywy) i logos (słowo). Gdy chorujesz, to na poziomie biologicznym w jakimś aspekcie przestajesz być żywy. Powstaje pewna pustka. Choroba jest pustką, którą spowodowało jakieś słowo (wypowiedziane lub nie, pomyślane, usłyszane, zobaczone), związane z doświadczoną emocją. I słowo to ma również moc sprawczą, wyzwalającą. Gdy je wyciągniesz z podświadomości, gdy odpowiesz sobie na pytanie: co jest moją pustką? Po czym jest ta pustka? przypomnisz sobie zepchnięte głęboko emocje i wrócisz do żywych. 

I tego Ci życzę z całego serca!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz